Spievanie Za pecou IV

Spievanie Za pecou od roku 2016 nadväzuje na niekdajšie Koncerty Za pecou, ale nemá byť koncertom. Radi by sme, aby bolo stretnutím ľudí, ktorí sami radi hrajú a spievajú. Striedame naše pesničky s pesničkami všeobecne známymi, českými, ktoré nás sprevádzali od detstva, aj slovenskými, neraz od kapiel, ktoré sme poznali, ale ktoré už nehrajú. Prineste si so sebou gitary, či iné nástroje, sadneme si okolo veľkého stola a zaspievame si.

Tento rok sme pozvali skupinu Prešporok, ktorá okrem svojich vlastných pesničiek hráva slovenské ľudovky. Sú spevavé, naši predkovia ich žili takisto ako my žijeme tie naše a sú tu oveľa dlhšie.

Muzicírovať Za pecou môžme vďaka Nadácii Horský park, ktorá sa stará o to, aby tento kúsok prírody v meste prežil. Znamená to nielen klasickú ochranu prírody, starostlivosť o stromy, kríky a zvieratká, ale neraz aj obranu pred darebáctvom bezohľadných pracháčov, ktorí si myslia, že si môžu privlastniť alebo zničiť čokoľvek si zmyslia. Pamätajte na to kedykoľvek navštívite Horáreň Horský park a zamyslite sa, či by ste aj vy nemohli pomôcť. Každý kúsok zachránenej prírody sa ráta.

Tento obsah bol zaradený v Oznamy. Zálohujte si trvalý odkaz.